« Atgal


Į dangų pakilo projekto NEDELSK oro balionas

2019-06-14

Vilniečių ir kitų Lietuvos regionų gyventojai nuo šiol danguje matys dar vieną oro balioną – moterų sveikata besirūpinantis projektas „Nedelsk“ su savo partneriais – žemės ūkio bendrove „Baltic Agro“ ir trąšų gamintoju „Yara Lietuva“ pristatė oro balioną su jų simbolika.

„Baltic Agro“ generalinis direktorius Arūnas Bielskis sako, kad šis oro balionas bus priminimas visoms moterims, kad sveikata – didžiausias turtas.

„Idėja pagaminti oro balioną su „Nedelsk“ atributika kilo prieš kelerius metus, o šiandien ji virto realybe. Mūsų oro balionas vasaros laiku dažnai skraidys ne tik po didžiuosius miestus, bet ir kituose Lietuvos kampeliuose, todėl tikiuosi, kad jis primins moterims, kad jos turi tikrintis sveikatą“, - sako A. Bielskis

Trąšų gamintojo „Yara Lietuva“ direktorius Edgaras Bačėnas teigia, kad jo bendrovei yra didelė garbė prisidėti prie tokio projekto: „Mes esame be galo laimingi galėdami prisidėti prie projekto „Nedelsk“. Ir ši šventė yra puikus įrodymas, kad „Nedelsk“ projektas yra svarbus ir būtinas, ir tikiuosi, kad mūsų bendrystė gyvuos ne vienerius metus“.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje ir daugelyje Vakarų pasaulio šalių. Bet kuri moteris per gyvenimą turi apie 10 proc. riziką susirgti šia klastinga liga. 2018-aisiais metais Lietuvoje nustatyta 1700 naujų krūties vėžio atvejų, o net 600 moterų šios ligos įveikti nepavyko. Ekspertai pastebi, kad tobulėjančios technologijos leidžia vėžį aptikti pirmomis jo stadijomis, todėl, net ir sužinojus diagnozę, galimybė išgyti yra labai didelė.

„Oreivystės centras“ duomenimis, Lietuvoje yra registruota daugiau kaip šimtas oro balionų, ir mūsų šalis pagal šį skaičių tūkstančiui gyventojų yra viena iš pirmaujančių visoje Europoje.

Projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė sako, kad ši iniciatyva yra puikus socialiai atsakingo verslo pavyzdys.

„Su bendrovėmis „Baltic Agro“ ir „Yara Lietuva“ bendraujame jau ne vienerius metus, bet kai įmonių atstovai manęs paklausė, ar mes neprieštarautume, kad atsirastų toks oro balionas, man buvo labai keista ir pradžioje kiek dvejojau, ar tikrai toks projektas bus įgyvendintas. Bet šiandien matome rezultatus. Esu be galo laiminga, kad mūsų žinią matys šimtai tūkstančių moterų danguje ir tai bus joms ženklas, kad reikia nuolatos tikrintis sveikatą“, - sako A. Zuokienė.

Moterys labiau rūpinasi sveikata

Projektas „Nedelsk“ kartu su gydytojų komanda jau septyniolika metų važinėja po skirtingus Lietuvos regionus bei ragina moteris išsitirti dėl krūties vėžio. Projekto iniciatorė ir sumanytoja Agnė Zuokienė sako, kad pirmaisiais projekto metais buvo sunku įsivaizduoti, kuo visa tai pavirs.

„Šiandien galime džiaugtis partnerių gausa ir visiškai pasikeitusiu moterų suvokimu apie savo sveikatą ir būtinybę ją rūpintis. Tačiau tai 2002 – aisiais metais viskas buvo kitaip – moterys labai retai tikrindavosi dėl krūties vėžio, o sužinojusios diagnozę susitaikydavo su baisiausiu – mirtimi. Visgi taip nėra ir per tuos metus mes pakeitėme tiek moterų požiūrį į jų sveikatą bei į pačią ligą“, - sako A. Zuokienė.

Moteris teigia, kad Lietuvoje ir toliau fiksuojama pakankamai didelis kiekis krūties vėžio atvejų, tačiau didžioji dalis jų – pirmos ir antros stadijų: „Vis daugiau diagnozuojama pirmos ar antros stadijos krūties vėžio atvejų ir vis rečiau ketvirtos stadijos. Tai reiškia, kad moterys vis dažniau tikrinasi sveikatą ir taip užkerta kelią sunkiai ligai. Vėžys neatsiranda per metus ar du, todėl jeigu moterys tikrinsis sveikatą bent kartą per metus – mirčių nuo krūties vėžio būtų daug mažiau“, - sako A. Zuokienė.

Be privačių rėmėjų projektas neišgyventų

A.Zuokienė sako, kad per visus septyniolika metų projektas yra išlaikomas tik iš privačių rėmėjų.

„Per visus šiuos metus gyvuojame tik iš privačių rėmėjų, o tai reiškia, kad tiek verslas, tiek ir pavieniai žmonės mato mūsų projekto prasmę. Man tai yra labai didelis įvertinimas, kadangi šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad mes per visus šiuos metus išgelbėjome šimtus moterų gyvybių“, - sako A. Zuokienė.

Vienos didžiausių trąšų gamybos bendrovės „Yara Lietuva“ direktorius Edgaras Bačėnas sako, kad bendradarbiavimas su projektu „Nedelsk“ kiekvienam įmonės darbuotojui yra ypatingas.

„Mes matome labai didelę prasmę bendradarbiaujant su „Nedelsk“. Mes visi esame žmonės ir mūsų pačių, ir artimųjų sveikata turi būti mūsų visų prioritetas. Tokie projektai neturi pabaigos, nes jie visuomet bus aktualūs. Visi turime pasakyti didelį ačiū Agnei ir visai jos komandai už tą kasdienį darbą, kurį ji daro“, - sako E. Bačėnas.

„Baltic Agro“ atstovas teigia, kad „Nedelsk“ projektą ypač palaiko ir prie jo prisideda Lietuvos ūkininkai.

„Kiekvieną dieną mūsų darbuotojai daug bendrauja su Lietuvos ūkininkais, kurie turbūt yra didžiausi šio projekto palaikytojai ir rėmėjai. Man labai džiugu, kad Lietuvoje formuojasi stipri ir socialiai atsakinga visuomenė, kuriai yra svarbu ne tik „Aš“, bet ir bendruomenė. Ir ūkininkai yra tų bendruomenių svarbi dalis, kurie svariai prisideda prie jų gerovės“, - sako A. Bielskis.

Oro balionas keliaus po Lietuvą

„Oreivystės centras“ atstovas Romualdas Bakanauskas teigia, kad naujasis oro balionas bus naudojamas gana dažnai, todėl jis net neabejoja, kad jį galės išvysti didžioji dalis mūsų šalies gyventojų.

„Kiekvienais metais atliekame po keliasdešimt skrydžių įvairiuose Lietuvos vietose, todėl net neabejoju, kad naująjį oro balioną tikrai pamatys didžioji dalis Lietuvos. Man malonu, kad prisidedame prie tokio kilnaus projekto kaip „Nedelsk“, - sako R. Bakanauskas