« Atgal


Juozas Smuilys yra aktyvus akcijos NEDELSK rėmėjas

2018-10-25

Raseinių rajone gyvenantis ūkininkas Juozas Smuilys valdo daugiau kaip 500 hektarų žemės plotą, kuriame augina javus, rapsus ir žirnius. Juozas yra aktyvus akcijos „Nedelsk“ rėmėjas, anot vyro – kova su vėžiniais susirgimais turi būti aktyvesnė, kadangi tai gali išgelbėti šimtus gyvybių.

„Vėžiniai susirgimai Lietuvoje nusineša tūkstančius gyvybių. Gaila, kad žmonės dar vis abejingai žiūri į šią problemą. Labai tikiuosi, kad tokios iniciatyvos kaip „Nedelsk“ paragins visuomenę aktyviau domėtis šia problema“, – sako J. Smuilys.

Prie akcijos svariai prisideda viena didžiausių žemės ūkio įmonių „Baltic Agro“, kuri skiria lėšų projektui bei prie akcijos ragina prisijungti ūkininkus, kurie pirkdami įvairius žemės ūkio bendrovės produktus gali aukoti projektui „Nedelsk“.

Vyras pasakoja, kad ūkį pradėjo kurti prieš trisdešimt metų, kai iširus kolūkiams reikėjo kažkuo užsiimti. Tada vyras ir pasuko į žemdirbystę.

„Tuo metu nebuvo lengva niekam – parduotuvės buvo tuščios, žmonės neturėjo darbų. Reikėjo šeimą išlaikyti, todėl nusprendėme pradėti ūkininkauti. Ir taip po truputį plėtėmės. Visa šeima prie ūkio – sūnus taip pat turi savo ūkį“, – sako J. Smuilys.

J. Smuilys teigia, kad tiek jam, tiek daugeliui ūkininkų padėjo ir Europos Sąjungos lėšos: „Ne paslaptis, kad didelė dalis ūkininkų pasinaudojo ES išmokomis, dėl to šiandien galime džiaugtis turėdami naują techniką. Tai buvo didelė paskata, svarbu buvo ją tinkamai panaudoti, o šiandien jau matome rezultatus“.

Ūkininkas sako, kad su bendrove „Baltic Agro“ bendradarbiauja seniai, o prie akcijos „Nedelsk“ prisideda pirkdamas trąšas ir chemijos priemones.

„Su „Baltic Agro“ dirbame seniai, ypač džiugu, kad perkant tam tikrus produktus galime prisidėti prie tokios kilnios akcijos. Mokame keliais eurais daugiau, bet tai yra niekis palyginus su tuo, kokią naudą mes galime duoti žmonėms. Verslas ir ūkininkai turi prisidėti prie visuomenės gerovės, todėl, jeigu tik atsiranda kokia galimybė – stengiamės dalyvauti“, –  sako J. Smuilys.

Krūties vėžys pražudo milijonus

Krūties vėžys – vienas dažniausiai pasitaikančių vėžinių susirgimų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Visgi, Lietuvoje moterys krūties vėžiu serga maždaug perpus rečiau nei Prancūzijoje, Olandijoje ar Suomijoje. Mūsų šalyje veikia ne viena prevencinė programa, labiausiai žinoma – akcija „Nedelsk“, kurios dėka 2003 – 2018 metais dėl krūties vėžio patikrinta daugiau kaip 100 tūkst. moterų.

„Nedelsk“ atstovai teigia, kad itin didelį dėmesį šis socialinis projektas skiria mažesnių miestelių moterims, kurioms daug sunkiau pasiekti onkologinius centrus bei pasitikrinti profilaktiškai. Projekto „Rožinio kaspino“ autobusiukas jau aplankė virš 700 Lietuvos miestelių ir gyvenviečių.

Kiekvienais metais pasaulyje nustatoma apie 1 mln. naujų krūties vėžio atvejų, Lietuvoje – 1 400 atvejų. Mūsų šalyje ši klastinga liga kasmet pasiglemžia daugiau kaip 500 moterų gyvybių.

Anksti nustatyti krūties vėžį – ypač svarbu. Statistika rodo, kad laiku diagnozavus I ar II stadijos krūties vėžį, ligą sėkmingai nugali ir išgyvena beveik 95 proc. moterų. Jeigu diagnozuojamas IV stadijos krūties vėžys, tik 22 proc. moterų išgyvena ilgiau nei 5 metus.