« Atgal


Pavasario pradžios darbus laukuose vainikavo projekto ŪKIO ŠEFAS startas

2019-03-15

Lietuvos ūkininkai jau spėjo susipažinti akis į akį su garsiausiu BBQ meistru Lietuvoje, ūkio šefu, TV laidų kūrėju Vyliumi Blauzdavičiumi. Pavasario darbų laukuose startas paskelbtas ,,Baltic Agro“ ir ,,Tradecorp“ organizuotame lėkštelių šaudymo čempionate. ,,Žiauriai džiaugiuosi, kad ūkininkai tampa man lyg šeima, kuri nuolatos didėja ir auga. Visada svajojau susipažinti su Lietuvos ūkiuose užauginama produkcija iš arčiau, nes vertinu tai, ką turime pas save, vertinu natūralumą ir tikrą vietinį maistą. Bendraudamas su ūkininkais po truputį sužinau apie galvijų, avių, daržovių, kviečių, rapsų ir kitų produktų auginimo subtilybes, iššūkius, sėkmes ir nesėkmes auginant. Be proto įdomu man pačiam.“

Kam atiteks pagrindinis prizas – medžioklė Prancūzijoje?

Lėkštelių šaudymo čempionate dalyvauja 150 ūkininkų, atkeliavusių iš tolimiausių Lietuvos kampelių, regionų, miestų ir miestelių. Pasibaigus pirmajam etapui, į pusfinalį pateko 30 geriausius rezultatus pademonstravusių ūkininkų, taikliausi keliaus į finalą ir varžysis dėl pagrindinio prizo – medžioklės Prancūzijoje. Taip pat bus padovanotas rėmėjų įsteigtas prizas - ,,Komado Bono“ lauko kepsninė. Kylant įtampai varžybų metu, ugnį kūreno ir grilio patiekalų receptūra, skoniais bei patarimais stebino pats BBQ meistras Vylius: ,,Nesitikėjau tiek palaikymo ir dėmesio sukaustymo, džiaugiuosi, kad galiu pasidalinti savo sukaupta patirtimi, ką galima gero pasigaminti ant laužo. Kalbėjom su ūkininkais jau apie kitus bendrus renginius ir jei įdomu, ką organizuoju – pasekit facebook puslapį ,,Viking The Chef“ ir prisijunkit prie facebook grupės ,,Ūkio šefas“, pabendrausim daugiau“. Vylius atskleidė paslaptį, kad balandžio – gegužės mėnesiais bus organizuojamos lauko dienos kartu su projekto draugais ,,Baltic Agro“ ir ,,Tradecorp“, bus kepamas maistas, dalijami patarimai, bendraujama tarpusavyje, tad sekite informaciją facebook ir pasimatysime su visais.

Projektas ,,Ūkio šefas“ atsirado ne veltui. Buvo juntamas poreikis sukurti ūkininkų bendruomenę, kuri tiek tarpusavyje, tiek su vartotojais galėtų dalytis naudinga informacija, receptais, kontaktais, auginimo technologijomis. Žinoma, labai svarbu akcentuoti, kad pats projekto iniciatorius V. Blauzdavičius pas ūkininkus svečiuose gamins maistą iš jų užaugintų produktų, ar tai būtų daržovės, mėsa, ar miltai, aliejus. Bus kuriami video reportažai bei TV laida, kuri startuos vasarą.

Padėti kitam – mūsų visų pareiga

Taip pat, čempionato metu pristatytas ir kitas, ,,Baltic Agro‘‘ vystomas, socialinis projektas - ,,Nedelsk“. Šis projektas skirtas kovai prieš moterų krūties vėžį, kiekvienas, pirkdamas ,,Tradecorp“ produktą ,,Delfan Plus“, prisideda prie paramos diagnostinio autobusėlio kelionių per Lietuvą, kurių metu nemokamai tikrinamos moterys: ,,Tikime, kad kiekvienas Lietuvos pilietis, turintis galimybę padėti kitam, privalo tai padaryti. Tai – mūsų visų pareiga“ – teigia įmonės ,,Baltic Agro“ atstovas Danas Jankauskas.

Laikas rūpintis gausesniu ir kokybiškesniu derliumi

Lėkštelių šaudymo čempionate neapsieita ir be pokalbių itin aktualiomis ūkininkams temomis. Viena jų – papildomas pavasarinis augalų tręšimas. Ūkininkai, jau išbandę papildomas trąšas, pasidalijo savo patirtimi: ,,Tai vienas geriausių mano priimtų sprendimų, norint pagausinti derlių. Augalai po žiemos atrodo gerai, derliaus potencialas didelis, tik, aišku, pavasarį labai svarbu geras augalų startas ir vegetacijos atnaujinimas naudojant papildomo tręšimo trąšas purškimui per lapus“ – patirtimi dalijosi vienas iš lėkštelių šaudymo dalyvių. Pagrindinis ,,Baltic Agro‘‘ lėkštelių šaudymo čempionato‘‘ rėmėjas ,,Tradecorp“ rekomenduoja  pavasarį laukus aktyvinti naudojant puikiai visiems žinomą, patikrintą ir bandymais pagrįstą trąšų mišinį kartu su skystosiomis azotinėmis trąšomis KAS kartu pridedant Ruter AA 2 L/Ha + Humistar 2-3 l/ha bei Tradecorp Zn 0,5-1,0 kg/ha išlaistant ant augalų. Tie, kurie nenaudos KAS, rekomenduojame aktyvinti ir didinti augalų potencialą, kurį matome šį pavasarį. Kai vidutinė oro temperatūra pasieks reikiamą vertę, rekomenduojama purkšti augalus per lapus ar ant dirvos,  prie to pačio pridedant chelatinius mikroelementus (Zn,Mn,Cu). Taip skatinsime greitesnį ir tolygesnį augalų pabudimą po žiemos. Žieminiuose rapsuose, rekomenduojame Trafos Mg-B-Mn-Fe 2-3 l/ha + Delfan Plus 1 l/ha kartu su insekticidu skirtu rapsams, kai vidutinė paros temperatūra perkopia +5 laipsnius. Galima naudoti ir ekonominį variantą, Ruter AA, Nutricomplex 12-41-08, Humistar. Svarbu kuo ankščiau augalus aprūpinti lengvai prieinamu fosforu ir kaliu, amino rūgštimis bei chelatiniais mikroelementais veikiančiais tiek per lapus, tiek per dirvą.

Nepamirškite, kad visą informaciją rasite „Baltic Agro“ ir ,,Viking The Chef“ facebook paskyrose bei facebook grupėje ,,Ūkio šefas“. Iki pasimatymo!