« Atgal


Ūkinininkas įsitikinęs – prie bendruomenės gerovės turi prisidėti kiekvienas

2018-10-25

Šalčininkų rajone ūkininkaujantis Gžegožas Zuzo – vienas aktyviausių vietos ūkininkų, kuris svariai prisideda prie įvairių bendruomenės projektų. Kalbintas ūkininkas yra vienas iš daugelio, kuris perka bendrovės „Baltic Agro“ gaminamą rausvos spalvos plėvelę šieno ritiniams ir taip aktyviai remia akciją „Nedelsk“, kurios tikslas – kova su krūties vėžiu.

2003 – 2018 metais projektas „Nedelsk“ nemokamai dėl krūties vėžio patikrino daugiau kaip 100 tūkst. moterų, iš kurių daugiau kaip 1000 buvo diagnozuotas vėžinis susirgimas ir pradėtas gydymas.

G.Zuzo sako, kad daugelyje kaimiškų vietovių visoje Lietuvoje medicininių paslaugų prieinamumas yra daug prastesnis nei Vilniuje ar Kaune, todėl jis įsitikinęs, kad tokios iniciatyvos kaip  „Nedelsk“ – būtinos.

„Visgi, turime suprasti, kad Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose medicinių paslaugų prieinamumas yra daug geresnis. Rajonuose situacija kitokia, todėl bet kokia tokia iniciatyva yra labai sveikintina. Ne kiekviena šeima gali sau leisti važiuoti kelis šimtus kilometrų darbo metu pas medikus... Deja, bet taip yra“, – sako G. Zuzo.

Ūkininkas sako, kad prie tokių iniciatyvų privalo prisijungti kiekvienas, nes tai – visų bendras reikalas.

„Visuomenės ir bendruomenės saugumas bei gerovė priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Jeigu yra galimybė – turime paremti tokias idėjas. Tai nėra vienintelė iniciatyva, prie kurios prisideadme – remiame senjorų dieną, derliaus šventes Šalčininkų rajone“, – teigia G. Zuzo.

Veiklą pradėjo senelių žemėje

G. Zuzo gimė ir užaugo Eišiškėse, kur baigė mokyklą, o vėliau studijavo Žemės ūkio akademijoje. Vyras sako, kad ūkininkauti pradėjo senelių žemėje – tuo metu valdė apie trisdešimt hektarų žemės.

„Viskas prasidėjo kaip ir visiems – nuo mažo ūkio. Vėliau pradėjome plėstis, o šiandien jau valdome 420 hektarų žemės, turime 80 karvių, esame įsigiję modernią įrangą. Tačiau pradžioje buvo viskas kitaip – daug dirbome patys, darbas buvo sunkus, bet dabar galime džiaugtis, kad esame šį tą sukūrę“, – teigia G. Zuzo.

Gžegožas sako, kad jam ypač džiugu, kad prie ūkio veiklos prisideda ir dvi dukros: „Viena jau baigusi ekonomiką, todėl padeda su finansų valdymu, o jaunesnioji studijuoja veterinariją, todėl padeda su gyvūliais“.

„Su „Baltic Agro“ bendradarbiaujame gana seniai. Iš tiesų mane labai pradžiugino, kad ši bendrovė pradėjo remti projektą „Nedelsk“. Apie šią iniciatyvą buvau girdėjęs ir anksčiau, o dabar prie jos galime prisidėti tiesiogiai“, – sako G. Zuzo.

Kiekvienais metais pasaulyje nustatoma apie 1 mln. naujų krūties vėžio atvejų, Lietuvoje – 1 400 atvejų. Mūsų šalyje ši klastinga liga kasmet pasiglemžia daugiau kaip 500 moterų gyvybių.

Anksti nustatyti krūties vėžį – ypač svarbu. Remiantis statistika, laiku diagnozavus I ar II stadijos krūties vėžį ligą sėkmingai nugali ir išgyvena beveik 95 proc. moterų. Jeigu diagnozuojamas IV stadijos krūties vėžys, tik 22 proc. moterų išgyvena ilgiau negu 5 metus.

Itin didelį dėmesį šis socialinis projektas skiria mažesnių miestelių moterims, kurioms daug sunkiau pasiekti onkologinius centrus bei pasitikrinti profilaktiškai. Projekto „Rožinio kaspino“ autobusiukas jau aplankė virš 700 Lietuvos miestelių ir gyvenviečių.